אודותינו

ארגון אור לאחים, הוקם בשנת 2017, בעקבות מידע המצביע על התפתחות חדשה בפעילות המיסיונרית להטפה לנצרות בארץ ישראל.

מאז, פעילות העמותה זוכה לאמונם של גדולי הדור , המקיים קשר עם פעילי הארגון ומעודד את ההתרחבות הנדרשת בתחום.
בעקבות זאת, הוקם הארגון 'אור לאחים – מאירים את הנשמה' עם המטרה הברורה להתמקד בכל הזירות הקיימות מול המיסיון ומניעת התבוללות בארץ ישראל:

א. מחלקת מאבק במיסיון
המאבק כנגד פעילות מיסיונרית בישראל, דורש מענה גדל והולך, אל מול כ-160 קהילות מיסיונריות המשקיעות בחומרי תעמולה והצעות מפתות להצטרף אליהן ולהוביל את חבריהן להטבלה לנצרות, בדרכים שונות.
המחלקה מפעילה מתנדבים בכל רחבי הארץ, חלקם מתוך הקהילות המיסיונריות, המנהלים מעקב אחריהן ומדווחים בזמן אמת על מזימות המיסיונרים ובכך אנו מצליחים למנוע זאת מבעוד מועד.
בנוסף, הארגון מפיץ חומרי הסברה בתקשורת הישראל כנגד סכנת המיסיון, מקיים מפגשים עם בעלי ידע תיאולוגי מעמיק כדי להזהיר קרבנות פוטנציאלים ופועל בדרכים חוקיות למנוע את קיומם של אירועים מיסיונריים ברחבי הארץ שנועדו להפיץ תעמולה מיסיונרית שקרית ורעילה.

ב. מחלקת מאבק בכתות
המאבק כנגד פעילות הכתות המסוכנות בישראל, מתרכז כנגד כ-100 כתות הפועלות באין מפריע ברחבי הארץ וצדות ברשתן אנשים ונשים, תוך ניתוקם מסביבת החיים שלהם וגורמות להם לנזק כלכלי ונפשי כבד.
פעילות הארגון כוללת חשיפת המטרות של ראשי הכתות ההרסניות והתרעה לציבור הרחב מפניהן ודיווח לרשויות במקרים בהם ניתן לערב את גורמי אכיפת החוק בנושא, כמו גם הגשת סיוע והפנייה לטיפולים מקצועיים לנפגעי הכתות.

ג. מחלקת מניעה מהתבוללות וטמיעה
מדי שנה, מוצאות את עצמן עשרות נשים ובנות יהודיות בתוך קשר הרסני עם בני מיעוטים, לפעמים גם על חשבון הקשר עם המשפחה ועם העם היהודי.
הארגון פועל להושיט עזרה מונעת מבעוד מועד ואף הגשת סיוע לכאלה שנפלו לתוך קשר וחוששות מהתגובה האלימה של סביבת בני המיעוטים.
הארגון מקיים פעילות הסברה רחבה בנושא, במטרה להרחיק את הקרבנות הפוטנציאליות מקשרים מסוג זה. לצד זאת, הארגון מפעיל מוקד חירום 24 שעות, לפניות של נשים ונערות שנקלעו לקשרים מהסוג הזה ומעניק הדרכה ועזרה כיצד להחלץ ממנו בזמן.

ד. מחלקת סיוע וחילוץ נפגעות
הארגון מפעיל צוות חילוץ, עובדות סוציאליות, דירות מסתור ותמיכה פסיכולוגית, ככל הנדרש, עבור נשים ונערות שנקלעו לתוך קשרים בעייתיים עם בני מיעוטים וחוששים מהתגובה האלימה של בני המיעוטים, במקרה של עזיבת סביבת המגורים.

העתיד של אור לאחים:
הרחבת פעילות הסברתית מול סכנת ההתבוללות
הגדלת צוותי עו"סיות מקצועיות לתמיכה נפשית לנשים ונערות
שכירת דירות מסתור לקליטת נשים שנחלצו מקשרים עם בני מיעוטים
הגדלת היקף ההסברה במגזר הכללי כנגד פעילות המיסיון והכתות המשיחיות בישראל
הרחבת מעגל אנשי המקצוע ופעילי השטח שידווחו ויתריעו מול מוקדי המיסיון בזמן אמת