יוסר פרסום מיסיונרי מספריות הרחוב בת"א

עיריית תל אביב נענתה לפניית ארגון 'אור לאחים' שהתריע על כך שגורמים מסיונריים מנצלים את ספריות הרחוב במטרה להטיף להמרת דת, והודיעה, כי תמנע פרסומים מיסיונריים בבמה הציבורית הפתוחה לציבור הרחב

במכתב ששלח אל ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, עם העתקים לחברי מועצת העיר הרב נפתלי לוברט ולרב נתן אלנתן, התריע הרב בנימין וולקן ראש האגף למאבק בכתות ובמסיון בארגון אור לאחים על ניצול לרעה של שירות עירוני לצורך פעילות מיסיונרית להמרת דת.

המכתב מתייחס לפרוייקט החברתי שמפעילה עיריית תל אביב 'ספריות רחוב', המבוסס על הרעיון של 'קרא ותן לקרוא', במסגרתו ניתן לשאול ספרים לקריאה במקום או בבית וגם לתרום ספרים לטובת המבקרים האחרים. כעת מתברר כי גופים מסיונרים מנצלים את המיזם שפונה לכלל הציבור, כולל קטינים, על מנת להכניס ספרים, דיסקים, פליירים וחומרים הטפה להמרת דת לציבור הרחב בישראל.

עיריית תל אביב בחנה את הנושא ואמרה, כי "הנהלת הספריה הנחתה את העובדים לבדוק האם הונחו פלאיירים העוסקים בפרסומים של כת (שמוגדרת כך בישראל), ולהסירם מהמדפים".

לדברי הרב וולקן: "מדובר במעשה פלילי, בפרט כאשר מדובר בפניה לקטינים לשם שידול להמרת דת. אודות לעירנות האזרחים בתל אביב ולפעילות העירייה, הצלחנו לסכל עוד ניסיון נואל של גופים מיסיונרים לפעילות הטפה להמרת דת"

תגובות

תגובות פייסבוק