גיסתו של לפיד אותה מינה לדירקטורית בקק"ל – היתה חברה בקהילה המיסיונרית "יהודים משיחיים"

ארגון "אור לאחים" חושף כי גיסתו של לפיד, אילאיל קרן, אחות אשת לפיד, אותה מינה לדירקטורית בקק"ל – היתה חברה בקהילה המיסיונרית "יהודים משיחיים". "הקול היהודי" פנה לדובר "יש עתיד" לבקשת תגובה וכעבור מספר שעות הודיע לפיד כי גיסתו נאלצה לוותר על המינוי.

על פי מקורות, עדויות ותיעוד שחלק חשף ארגון הפעילים "אור לאחים" הנאבק בהתבוללות ובמיסיון, אילאיל קרן ובעלה דניאל, נוצרי מקנדה, היו לכל הפחות בעבר, פעילים בקהילה של כת "היהודים המשיחיים". בעלה של איליאל, אף היה "מוביל התפילה" בכת.

יצוין כי כבר שופט בג"ץ מנחם אלון הגדיר את "היהודים המשיחיים" כ"כת".

השערוריה גרמה ככל הנראה לנסיגה מהמינוי. לפיד הודיע על הסתלקותה של גיסתו מהתפקיד והטיח האשמות נזעמות כנגד אלה שסיכלו את המינוי.

ראוי לציין כי איליאיל קרן היא גם יו"ר מטה הנשים של "יש עתיד". סגניתה היא שרית הנדקנופף, אף היא בת משפחה של לפיד, בת דודה שניה של אשתו, והיא מונתה בימים האחרונים למנכ"לית המחלקה לישראל ולהנצחת השואה בישראל ובתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית. מינוי שגם הוא גרר סערה ציבורית כמינוי משפחתי של לפיד.

בארגון "אור לאחים" תוהים אם לפיד מושפע מהדעות של גיסו וגיסתו. לאחרונה פרסם לפיד דברים שמהם עולה אהדתו לנצרות.

בארגון "אור לאחים" הזכירו כי לפני כ-6 שנים התנגד לפיד לחוק המיסיון. מדובר בחוק שמבקש לאסור פעילות להמרת דת בישראל באופן גורף. כיום אוסר החוק שידול קטינים להמרת דת או המרת דת בתמורה לטובות הנאה.

כאשר הציג ח"כ משה גפני מיהדות התורה לפני לפיד, את העובדה שדוקא אביו, טומי לפיד תמך בחוק נגד המיסיון, התריס לפיד נגדו ואמר כי הוא המוציא לפועל את צוואתו של אביו וכי האב שינה את דעתו.

כל הנסיונות להשיג את תגובת אילאיל קרן לא צלחו. "הקול היהודי" מביא תגובת דובר "יש עתיד" המסרב לספק תגובה, בטענה שמדובר בעניין אישי.

תגובות

תגובות פייסבוק