הפגנה במושב עוצם נגד פעילות המיסיונר האוסטרלי

"די! אלפיים שנה נרדפנו על ידי הנצרות!"

בראשות רבנים ודיינים, השתפו מאות יהודים בהפגנה במושב עוצם, נגד פעילות המיסיונר האוסטרלי המנסה להדיח יהודים. הפעילות שלו נעשית בערי ויישובי הדרום ומעוררת שאט-נפש.

בהפגנה, ליד ביתו של המיסיונר אנדרו סקוט לואיס, במושב עוצם הסמוך לקרית-גת, השמיע משא חוצב להבות ולבבות, הגאון רבי משה מנדלזון שליט"א, רבה של קוממיות, על החובה לחסום את המיסיון.

הוא סיפר כי יהודים מסרו לו שנתקלו בחומר מיסיונרי באוטובוסים, בתחנות, בצמתים. החומר מופץ ומכוון למבוגרים ולילדים, שלא יודעים שמדובר בחומר מיסיונרי ועלולים לקרוא בו, חס ושלום.

"איך נוכל לשבת בשקט, בשעה שעובדי עבודה זרה מנסים לטמא את ארץ קדשנו ואת יהודים אשר בה?!"

הרב דניאל בן חמו שליט"א, רב המושב עוצם, תינה את כאבם של התושבים שנגע כזה נראה סמוך לביתם. לא נוכל לשתוק על פגיעה ביישוב יהודי, ונוכח הכאב שמהמקום הזה יוצאים לפעילות של מיסיון.

הדיין הגאון רבי יעקב יוסף כהן שליט"א זעק: "די! אלפיים שנה נרדפנו על ידי הנצרות! הגיעה השעה שבארצנו, ארץ ישראל, יניחו לנו ולא ינסו לתקוע טלפיהם ולהציק ליהודים!"

הוא קרא לאישי הציבור לפעול בכל דרך לבלימת הנגע המיסיונרי. "העם אתכם, צאו לפעולה!" – הכריז.

בנוסף הגיעו להפגנה רבני יישובים סמוכים, הכואבים את המצב. כמו כן תושבי ערים ויישובים סמוכים.

הרב בנימין וולקן מארגון 'אור לאחים' אומר כי בתקופת הקורונה מזהים בארגון תופעה מדאיגה של עליה בפעילות המיסיונרית בדרום, הכוללת מעשים פליליים.

הרב וולקן ציין כי המיסיונר האוסטרלי פועל גם בקרב ילדים ומפעיל בפעילות גם את ילדיו שלו, צעדים האסורים לפי החוק.

בסיום ההפגנה הוחלט שארגון 'אור לאחים' ימשיך את משמרות המחאה מול בית המיסיונר במושב, עד שיפסיק את הפעילות המיסיונרית לחלוטין.

 

תגובות

תגובות פייסבוק