עיריית תל אביב הסירה פרסום של כת הסיינטולוגיה

עיריית תל אביב הסירה פרסום של כת הסיינטולוגיה, לפניית ארגון 'אור לאחים'.

בימי שרב קיצון, פרסמה עיריית תל אביב כתובות של מקומות בעיר, בהם ניתן למצוא מקום ממוזג, למסתור ומנוחה והגנה מפני החום הכבד. אל הרשימה הזו השתרבב פרסום של מרכז הפעילות של כת הסיינטולוגיה.

הרב בנימין וולקן מנהל האגף למאבק בכתות בארגון 'אור לאחים', פנה אל חיים גורן מ"מ ראה"ע, והפנה תשומת לבו לבעיה. הרב וולקן מלמד מנסיונו שלו ושל כל העוסקים מול הכתות המסוכנות כי מדובר בכת שהיא של עבודה זרה עם גישה מיסיונרית, וכמובן שאין היתכנות שעיריה יהודית "תזמין" אנשים לשם.

ב'אור לאחים' מציינים כי לכת הסיינטולוגיה שלוחות רבות, המוסוות ב"ארגוני רווחה ושלום" שונים. דו"חות ממשלתיים שונים ובארץ, דו"ח תעסה גלזר 1987 מציינים את הארגון ככת. בארגון מצטטים סקירת מודיעין של משטרת ישראל, מ-1982 שהעלתה כי, "קיימת בעיה עליה עומדים פסיכולוגים ופסיכיאטרים, והיא הקושי של חלק ניכר מעוזבי הכתות לשוב לחיים נורמאליים… הנזקים הגדולים והממושכים ביותר נגרמו ע"י שלוש הכתות הבאות: סיינטולוגיה, הרא קרישנה וכנסיית האיחוד".

דו"ח תעסה גלזר שמינתה הממשלה ב1987 לבדיקת נושא הכתות בישראל, קבע: "קיימות עדויות לא מעטות על רדיפת עוזבים בעיקר כשהללו יוצאים בפומבי נגד הסיינטולוגיה או כשהם מעיזים לדרוש החזר כספי."

הרב וולקן מציין בסיפוק כי מר גורן טיפל מיידית בפניה – והפרסום הוסר מיידית.

 

תגובות

תגובות פייסבוק